Zenon Panel

Zenon Panel sistemi ilk kez 1970’li yılların başında Amerika’da uygulanmış, üretim teknolojisi 80’li yıllarda Avrupa’da geliştirilmiştir. Tüm dünyada kullanımm hızla artan çağdaş bir yapı malzemesidir. Zenon Panel, örgülü çelik kafes hasır içinde çeşitli kalınlıklarda polistiren malzeme yerleştirilerek imal edilir. Panel iskeleti çekme kuvveti yönünde 3 mm çapında düşük karbon çeliğinden oluşur. Zenon Panel’in rijitliğini ve mukavemetini sağlayan özel örgü sistemidir. 1 m2’de 200 düğüm noktası mevcuttur. Her düğüm noktası birbirine elektronik kontrollü punto kaynakla bağlıdır. Hiçbir noktada ayırım yoktur, süreklilik arzeder.

zenon  panel çalışma sistemi

Şantiyede sıva veya beton kaplanarak kullanılır. Fabrikadan şantiyedeki montaja kadar hiçbir yapı malzemesinin olmadığı kadar hafiftir. (3,5 – 4 kg/m2). Yatay ve düşey nakliyesi çok kolaydır.

zenon  penel yapı malzeme boyutları

KULLANIM YERLERİ :

> Taşıyıcı olan veya olmayan dış duvarlar,
>
Taşıyıcı olan veya olmayan iç duvarlar,
>
Tek ve iki katlı yapılarda taşıyıcı sistem olarak,
>
Çerçeve sistemi zarar görmüş orta hasarlı betonarme binalar,
>
Döşemeler, çatılar,
>
Bölmeler, panolar.

Zenon Panel yükseklik serbest olarak üretildiği için sanayi yapılarında, fabrikalarda, iş yerlerinde, soğuk hava depolarında, kümeslerde, hayvan barınaklarında, mantar çiftliklerinde, konutlarda, otellerde, hastahanelerde vs. kolaylıkla kullanılabilen sistemdir. Ayrıca yığma binalarda taşıyıcı olarak, çelik konstrüksiyonlarda, prefabrik yapılarda bölücü iç-dış duvar olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Hiçbir kullanım ve boyut sınırlaması yoktur.

HAMMADDE VE TEKNİK ÖZELLİKLER:

Zenon Panel
2 ana maddeden oluşmaktadır.
1 - St70 3mm Çelik Tel
> Düşük karbonlu yapı çeliği.
> En az 570N/mm2 çekme daynımına sahip teli temsil eder.
> Ege Çelik ve Çolakoğlu Çelik tarafından temin edilen çelki Aslanlı Tel tarafından çekilmektedir.

2- 10-12kg/m3 EPS Polistren (istek üzerine daha yüksek yoğunluklarda üretim imkânı)
> DIN B1 yanmaz sınıf, kanserojen madde içermez.
> 100 sene yapısında herhangi bir değişiklil oluşmaz.
> Petkim ve Shell aracılığı ile ithal edilip, Payer A.Ş. ve Atermit A.Ş. tarafından şişirilmektedir.

ÜRETİM :

Yüksek kapasiteli, bilgisayar kontorllü, tam otomatik üretim bandımız ile kaliteli üretimden ödün vermeyen şirketimiz müşterilerinin üretim beklentilerine fazlasıyla cevap vermektedir.

Galeri için tıklayın